قالب وافل * راهنمای خرید و معایب

خرید قالب وافل با در نظر گرفتن مزایا و معایب هر یک از این محصولات انجام می شود. برای انتخابی هوشمندانه تر باید به کلیه این نکات دقت داشته باشید. به این ترتیب بهترین بهره بری را از این قالب ها خواهید داشت. اجرای سقف های وافل تحولی شگرف در صنعت ساختمان سازی به وجود آورده است. این سازه ها در ابعاد مختلف تولید می شوند و در دسترس پروژه های ساختمانی قرار می گیرند. مقاومت بالای این سازه های سقفی و مزایای استفاده از آن ها در ساختمان هایی با دهانه بزرگ، سبب افزایش خرید و فروش قالب های مخصوص نصب و اجرای آن ها شده است.

\"قیمت

نکات خرید انواع قالب وافل

قیمت قالب وافل آخرین نکته ای است که در خصوص خرید هر یک از این تجهیزات مورد توجه قرار می گیرد! اصولا برای خرید تجهیزات ساختمانی باید ابتدا به ویژگی های کمی و کیفی هر یک از اقلام مورد نظر توجه داشته باشید و در نهایت قیمت محصولات را با بودجه مد نظر خود مطابقت دهید. در غیر این صورت کیفیت ساخت و اجرای سقف های وافلی به حد ایده آل نمی رسد. برخی از نکاتی که به شما در انتخاب درست و اصولی هر یک از این سازه ها کمک می کنند، به شرح زیر هستند:

سایزبندی و ابعاد قالب وافل

انواع قالب وافل با ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته شده و در دسترس صنایع ساختمانی قرار می گیرند. برای انتخاب هر یک از ابعاد این سازه ها باید به نوع استفاده از آن ها بر اساس نقشه های ساخت و راه اندازی سقف خود دقت کنید. در نظر گرفتن الزامات آیین نامه ای برای مشخص کردن سایز بندی هر یک از این قالب ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. رعایت این اصول در نهایت به سهولت در اجرای قالب ها و رعایت اصول زیبایی شناسی در محیط ساختمان می انجامد.

میزان مقاومت قالب های وافل

با بررسی معایب قالب وافل، می توانیم به کیفیت پایین برخی از برندهای سازنده قالب وافل پی ببریم. به همین خاطر باید جنس هر یک از این قالب ها را مد نظر قرار داده و با در نظر گرفتن میزان مقاومت هر یک از این سازه ها انتخاب آن ها را انجام دهیم. هر چقدر دوام و استحکام این سازه ها بیشتر باشد، دفعات استفاده از آن ها نیز افزایش می یابد و به این ترتیب هزینه های کمتری برای خرید مصالح ساختمانی صرف خواهد شد.

\"خرید

سطح صیقلی قالب وافل

برای خرید قالب وافل باید به صاف بودن سطح کار نیز دقت داشته باشید. به این ترتیب برای جداسازی قالب ها نیازی به روغن مخصوص نخواهید داشت و به این ترتیب در هزینه های ساخت و اجرای سقف های وافلی Waffle roof mold به میزان قابل توجهی صرفه جویی خواهد شد. در این خصوص تمیزی و یکنواختی هر یک از این سطوح نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

نحوه انبارداری قالب ها

صرفه نظر از قیمت قالب وافل در نظر گرفتن شرایط انبارداری هر یک از این سازه ها نیز بر هزینه های پروژه ساختمانی شما تاثیرگذار خواهد بود. در صورتی که قالب های وافل در هم فرو بروند، فضای کمتری در محیط اشغال کرده و نگهداری از آن ها در هر یک از دفعات استفاده بسیار ساده تر می شود. این فاکتور کیفی، حمل و نقل و جا به جایی هر یک از این سازه ها را نیز ساده تر می کند. به همین خاطر برای خرید انواع قالب وافل به شکل و فرم هر یک از این قالب ها توجه ویژه ای می شود.

توجه به انواع دال ها برای انتخاب قالب وافل

شاید یکی از مهمترین معایب قالب وافل گستردگی مدل های این قالب ها است که انتخاب در میان آن ها را با مشکلاتی رو به رو می کند. برای انتخاب یکی از مدل های قالب های وافل باید به انواع دال های به کار رفته در سقف توجه کنید. برخی از مدل های دال سقفی یک طرفه هستند و برخی از آن ها نیز به صورت دو طرفه مورد استفاده قرار می گیرند. در حین تهیه و خرید هر یک از این قالب ها باید به نوع طراحی سقف خود بر مبنای نقشه ساختمان دقت کنید.

\"خرید

بررسی معایب سقف وافل

برای خرید قالب وافل و سایر سازه های ساختمانی باید به معایب وارده به هر یک از این سازه ها دقت داشته باشید. برخی از این معایب را در زیر مشاهده می کنید:

  1. این سازه ها برای سقف های شیبدار مناسب نیستند و در عملکرد فنی این پروژه ها مشکل ایجاد می کنند.
  2. با استفاده از این سبک از سقف های ساختمانی باید هزینه های مربوط به خرید کناف را نیز پذیرا باشید.
  3. هزینه های اجرای سقف کاذب نیز برای استفاده از سقف وافل در پروژه افزوده می شود.
  4. تکنولوژی ساخت و احداث سقف وافل به تازگی وارد کشور شده است. به همین خاطر تیم اجرایی تخصصی برای راه اندازی و احداث این سقف ها و جایگزاری قالب های آن ها به سادگی پیدا نمی شود. همین مسئله اجرای این سقف های ساختمانی را با مشکلاتی رو به رو می کند.
  5. در صورتی که برای احداث این سقف ها از کناف استفاده نکنید، محیط به خوبی آگوستیک نمی شود. زیر این سقف ها خالی است و به تنهایی جاذب خوبی برای صدا نخواهد بود.

مزایا و معایب انواع قالب وافل

قیمت قالب وافل در هر یک از برندهای موجود در سطح بازار متفاوت است. هر یک از این مجموعه محصولات بر اساس ابعاد، مدل و جنس قیمت گذاری شده و هزینه های متفاوتی برای این تجهیزات در سطح بازار به وجود آورده اند. انواع این قالب ها در مدل های یک طرفه و دو طرفه ارائه می شوند. و هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند که در حین انتخاب آن ها مورد توجه قرار می گیرند.

در صورتی که برای احداث سقف وافل از قالب های یک طرفه استفاده کنید، در استفاده از بتن به طرز قابل توجهی صرفه جویی خواهید کرد. به علاوه کاهش حجم آرماتور بندی در محیط ساختمان نیز با استفاده از این قالب ها از نتایج استفاده از قالب های یک طرفه به شمار می رود. با وجود این مزایا، هزینه های پروژه ساختمانی شما به حداقل می رسند. با این وجود برخی از ساختمان سازان از قالب های دو طرفه برای اجرا استفاده می کنند.

ایمنی قالب های دو طرفه و استحکامی که در سقف مورد نظر به وجود می آورند از مهمترین دلایل افزایش خرید و فروش آن ها به شمار می رود. این قالب ها با سطحی صاف و صیقلی تولید می شوند و استفاده از آن ها برای ساخت سقف وافل با سرعت بیشتری انجام می گیرد.

جمع بندی

در این بخش با انواع قالب وافل برای اجرای سقف وافل و ویژگی ها و مزایا و معایب آن ها آشنا شدیم. با در نظر گرفتن این نکات مهم بهتر می توانید به انتخاب و خرید هر یک از این سازه های کاربردی بپردازید. هر یک از انواع این اقلام در صنعت ساختمان سازی امروزی کاربردهای بسیار زیادی دارند. با بررسی معایب قالب وافل در برخی از مدل ها استفاده از این تجهیزات بهتر انجام می شود. در بخش هایی از این مقاله معایب استفاده کلی از سقف وافل را نیز بررسی کردیم. شما می توانید با بررسی نیازهای پروژه ساختمانی خود و نظرات کارشناسان مربوطه انتخاب دقیق هر یک از این قالب ها را برای اجرای سقف وافلی مورد نظر انجام دهید.

منزمرنمرنمرتز